Eğitim ve etkinlikler ilk, orta öğretim ve lise öğrencileri, öğretmenleri, üniversite öğrencileri, kamu-özel sektör çalışanları, eğiticiler, kurum çalışanlarına ve karar alıcılara talep ve ihtiyaçları doğrultusunda; anlaşılır, etkili ve sürdürülebilir eğitim prensibine dayanan denizlerin ve su kaynaklarının korunmasına yönelik bilinç ve farkındalığı artırma çalışmalarına yer verilmektedir.

Online Eğitim İçin : DenizTemiz Derneği/ TURMEPA online olarak da öğrenmeye, öğretmeye devam etmektedir. Bizimle birlikte denizler ve doğa hakkında yeni kazanımlar edinmek isterseniz, sizin de online olmanız yeterli olacaktır.

Eğitici eğitimi, öğrenci eğitimi, kurum çalışanlarına eğitimler için linkteki formu doldurarak eğitim@turmepa.org.tr ulaştırmanız yeterli olacaktır.  Form tarafımıza ulaşır ulaşmaz eğitim rezervasyonu için size geri dönüş yapılacaktır. Sanal Eğitim Talep Formu (mümkünse google forms veya teams e yönlendirecek bir form oluşturulur.

Yüz Yüze Eğitim İçin: Eğitici eğitimi, öğrenci eğitimi, kurum çalışanlarına eğitimler için linkteki formu doldurarak , formu eğitim@turmepa.org.tr ulaştırmanız yeterli olacaktır.  Form tarafımıza ulaşır ulaşmaz eğitim rezervasyonu için size geri dönüş yapılacaktır. Eğitim alacağınız bölgeyi de belirtmenizi rica ederiz. Sanal Eğitim Talep Formu (mümkünse google forms veya teams e yönlendirecek bir form oluşturulur.

Kurumlara Özel Kapalı Eğitimler: Kurumunuzun çalışanlarına eğitimler için eğitim@turmepa.org.tr ulaştırmanız yeterli olacaktır.  

Mavi Dedektif Eğitimi: Bireysel sorumluluklar arasında yer alan öğrendiklerini paylaşma konusunda lise seviyesindeki öğrencilere, okullarında ve/veya kampüslerinde, ilçelerinde, semtlerinde Sıfır Atık akran eğitimleri verebilmeleri, yeni nesil projeler üretmeleri, okullarında farkındalık çalışmaları yapmaları teşvik edilir. Bunun için okulun uygun gördüğü ve izinlere bağlı olarak etkinlik ders saatinde Mavi Dedektif olmak isteyen öğrenciler ile mentör öğretmen eşliğinde bir ders saati süresince eğitimler verilir. Öğrenciler daha sonra  izinler çerçevesinde akran eğitimleri, projeler gerçekleştirerek, hem okulunda hem dernek ile yaptıklarını paylaşır.