ONLINE EĞİTİMLERİMİZ TÜM ÜLKEYE ULAŞACAK

ONLINE EĞİTİMLERİMİZ TÜM ÜLKEYE ULAŞACAK

25 yıldır denizler ve deniz ekosisteminin korunması için çalışan derneğimiz, eğitim faaliyetlerinin sınırlarını genişletiyor. Dijital içeriklerimiz ile uzaktan eğitim sürecinde de denizseverlerin yanında olmayı sürdürüyoruz. Covid-19 sürecinde 10 bin kişiye dijital ortamda eğitimlerini aktaran TURMEPA, artık Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital platformu EBA üzerinden tüm Türkiye’ye  ulaşacak. 

Kimsenin daha önce bu boyutta deneyimlemediği bir salgın dönemini beraber yaşıyoruz. TURMEPA olarak böylesi bir dönemde dahi hiç durmadık, aksine hızlandık. İş modellerimizi güncelledik, hızlı bir şekilde dijitalleştik. Tüm çalışmalarımızı online’a aktardık. Özverili çalışmalarımızın meyvelerini de toplamaya başladık. Bu süreçte bizi en çok sevindiren gelişmelerden birini siz değerli Yönetim Kurulumuz ve Üyelerimiz ile paylaşmak istedik. Covid-19 sürecinde tamamı TURMEPA çalışanları tarafından hazırlanan 11 adet online eğitim videomuz, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) tarafından onaylanarak sisteme yüklenme kararı alındı.  

Zengin bir içerik sunuluyor

Eğitim videolarımız; ekosistem, denizler ve su kaynaklarının önemi, Türkiye’nin denizleri, Sıfır Atık, Sıfır Atık Mavi, geri ve ileri dönüşüm konularını kapsıyor. Türkiye denizlerinin coğrafi özellikleri, denizlerin ürettiği oksijen ve besin kaynakları, denizlerin yararları, deniz canlıları, denizdeki besin ve mineraller ile kullanılabilir su kaynakları hakkında bilgiler veriliyor. Bireylerin günlük yaşamlarında evde, okulda israfı önlemeleri, doğal kaynakları doğru kullanmaları üzerine kurgulanan Sıfır Atık Felsefesi anlatılıyor. Karada yapabileceklerimizin yanı sıra denizlerimizi ve su kaynaklarımızı korumayı amaçlayan Sıfır Atık Mavi de ele alınıyor. Eğitimlerimize ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri erişebiliyor. 

İnstagram'dan bizi takip etmek için tıklayınız
Youtube'dan bizi takip etmek, eğitim videolarımızı izlemek için tıklayınız